kummaline köha 09.01.04 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Mul on juba mitu aastat kummaline köha. Kui ma teen füüsilist tööd või trenni, siis hakkan röga köhima. Hingata on valus ja vahel (puhke olekus) tunnen, et kopsud valutavad. Viimasel ajal on olukord halvemaks läinud ja ma ei saa isegi pikemaid ning intensiivsemaid jalutuskäike ettevõtta. Peale röga olen ka hakanud köhimise käigus oksendama. Perearsti kommentaar oli, et vähene treenitus ja seda perioodil kui ma tegelesin väga intensiivselt spordiga. Ma pole ta käest saanud saatekirja ei allergoloogile ega kopsuarstile. Ta vastab, et sellega aega on. Ma ei suitseta ega pole kunagi seda teinud. Millega võib tegu olla?

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Kindlasti peate minema kopsuarsti vastuvõtule, tegemist võib olla pingutusastmaga. Ka krooniline pikka aega kestev köha võib olla samuti astma väljenduseks. Kroonilise köha põhjusi on veel teisigi, mis vajavad täpsemat uurimist. Küsige oma perearstil tarvamust Teie kaebuste põhjuste osas, kindlasti on Ta teinud Teile esmatasandi uuringud ja kui kaebused ikka püsuvad ja süvenevad, nagu kirjutate, siis paluge suunamiskirja eriarstile.