Raseduse suurus 28.10.15 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere!
Mulle siirdati septembri lõpus 2 embrüot, mille tagajärjel jäin rasedaks. Nüüd käisin naistearstil, kui pidi olema täpselt 7 nädalat. Arst mõõtis lootemuna 19,7 X 17.0 mm, loode olemas, südametöö samuti leitud. Ja ometigi ta ütles, et raseduse suurus on 5+2. Kuidas see raseduse arvutamine käib? Kui ma internetist otsisin lootemuna suurust, siis sain kenasti kätte, et 6+6 või 7+0 oleks nende mõõtude järgi. Kui veidi varem käisin veritsuse tõttu EMOs, siis mõõdeti lootemuna 8 mm ning kirjas, et GS vastab 5. nädalale.. Siis polnud loodet ja südametööd näha, kuid lootekott olemas. Kas arst ehk arvutas midagi valesti?

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
eeldusel, et tegemist oli värskete embrüote siirdamisega, mitte "külmaringiga", lähtuge sellest, et munasarjade punktsiooni päeval oli 2 nädalat rasedust.
5+2 reeglina loodet/südametegevust veel ei näe.
AE