Järjestikkused raseduse katkemised 20.10.20 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere,
Soovime abikaasaga saada teist last. Esimene laps sündis 2017 ja ilma igasuguste probleemideta. Nüüd 14 kuu jooksul on olnud 4 raseduse katkemist. 2019 novembris raseduse peetus 11+5 nädalal (loote suurus 8+5), 2020 aprillis tühi lootekott 6+4, maikuus varajane katkemine 5+2 nädalal ja septembris varajane katkemine 4 nädalal. Maikuus avastati emakapolüüp, mis eemaldati juunis (hüsteroskoopia). Histoloogia tulemuse põhjal oli tegemist platsenta tükiga. Arsti soovitusel olen võtnud aspirin cardiot (alates augustist) ja utrogestan 200mg ×1 õhtuti peale ovulatsiooni (septembrist). Tsükkel on korrapärane 26 päeva pikk ja ovulatsioon 13-14 tsüklipäeval. Olen täiesti terve, teisi ravimeid ei võta. Kilpnäärme analüüsid korras. Normaalkaalus.
Mehel on probleemid ninapolüüpidega, mille tõttu peab ta kasutama erinevaid ravimeid (Nasonex 50mcg, Foster 100/6, Flutinase Polynex 0.4mg, Dupixent).
Mis võiks olla ebaõnnestumiste põhjuseks? Milliseid analüüse veel teha? Kas peaks pöörduma juba viljatuskliinikusse? Oleme lootust kaotamas

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
jah, soovitan pöörduda viljatusravi kliinikusse.
Terv,
AE