veri väljaheites 30.11.01 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Tere, doktor. Lähen kohe asja juurde. Viimasel ajal on mul veri väljaheites.EI oska öelda, kas ainult pealpool või ka seespool.Kui väljaheide on normaalne, siis nagu pealpool, aga kui kõht on lahti(sem), siis ei saa hästi aru ja ega peadpidi päris potti ei roni kah.Aga tualettpotis olev vesi värvub roosakaks,see näitab,et verd ikka on. Seedimise probleemidega olen pöördunud ka eriarsti juurde, kes tegi ultraheliuuringud maole,neerudele,maksale ja sapipõiele.Soovitas No-spad ja kõik pidi nagu korras olema. Valusid ei ole.Ainus mure ongi praegu ülaltoodud.Seoses sellega on mul küsimus.Missuguse arsti juurde peaks pöörduma?Missugused on Teie arvates võimalikud uuringud?Kuidas neid põhimõtteliselt teostatakse?Ma absoluutselt ei talu mingit valu ja olen valmis ilmselt palju kannatama, et edasi lükata ebameeldivaid protseduure.Aga hing ei anna rahu ja kardan, et võib olla tegu mõne kasvajaga.See hirm ei lase enam öösitigi magada.Aga võõraid protseduure kardan veel rohkem. Ehk oskate minu hirmu leevendada.

Tänan Teid ette vastuse eest.Aino.

Arst vastas:

dr Triin Remmel

Gastroenteroloog

Eesti Meremeeste Haigla

Tere!



Vere leidmine väljaheites on üsna tõsine sümptoom. Õnneks sagedamini pärineb see pärasoole veenikomudest, kuid võib olla ka sooel põletiku, kasvaja esmaseks tunnuseks.

Soole uuringuid teeb gastroenteroloog. Ultraheli ei aita täpsustada soole seisundit. Sagedamini kasutatavad uuringdu on siin soole röntgenuuring probleemiks, et soole limaskesta väikseid muutusi raske hinnata) ning endoskoopilised uuringud (rektoskoopia, sigmoidoskoopia või koloskoopia). Mõlema uuringu puhul enne sool puhastatakse kas teatud ravimite sissevõtmise tel või klistiiridega.

Endoskoopilise protseduuri aeg viiakse soolde õhku läbi toru ja silmaga hinnatakse soole limaskesta muutusi. Õhu viimien võib tekitada mingil määral ka valuaistingut, kuid ka selle vähendamiseks on teatud ravimid olemas.



TR.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Gastroenteroloogia

veri väljaheites

tere,

tavaliselt roojan umbes 1-2 korda 2 päeva jooksul, aga umbes korra kuus tuleb ette, et ei käi umbes 4 päeva ning siis on väljaheite pinnal pisut verd olnud (3 korda 3 kuu jooksul). ...

Vastas dr Toomas Kariis

Selliste kaebuste korral võib olla vähemalt kaks võimalikku põhjust. Täpsustamiseks tuleks teha rektoskoopia. Soovitan pöörduda arsti poole uue veritsuse ilmumisel.
Dr. Kariis

Loe edasi

Kõhulahtisus ja veri väljaheites.

Tere! Olen 30 aastane mees ja avastasin esimest korda väljaheites verd. Kõhulahtisus on olnud mind üsna tihti saatvaks probleemiks, kõhuvalu aga mitte. Mao ülihappelisus ilmneb järgneval päeval peale rohkema ...

Vastas dr Triin Remmel

Tere!



Kui vereeritus kordub või kõhutegevuses toimub mingi muutus, siis pidage kindlasti nõu oma arstiga.



Sagedasemaks vereerituse põhjuseks noorel inimesel ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi