veri väljaheites 19.05.03 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

tere,

tavaliselt roojan umbes 1-2 korda 2 päeva jooksul, aga umbes korra kuus tuleb ette, et ei käi umbes 4 päeva ning siis on väljaheite pinnal pisut verd olnud (3 korda 3 kuu jooksul). nüüd pole jälle kuu aega mingit probleemi olnud. üldiselt pole mul kõht ei lahti ega kinni ega pole ka muid vaevusi. kas peaksin arsti poole pöörduma?

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Selliste kaebuste korral võib olla vähemalt kaks võimalikku põhjust. Täpsustamiseks tuleks teha rektoskoopia. Soovitan pöörduda arsti poole uue veritsuse ilmumisel.
Dr. Kariis