Ebamugavus tunne ja kerge valu alakōhus 27.03.23 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere, pöördun teie poole sellise murega, nimelt on mul viimased pool aastat nōks kauemgi andnud tunda alakōht, naba alt, kubeme ülevalt, selline pitsitus ja raskustunne, olen ise 24 aastane noormees, fúúsilist tööd teinud viimased 2-3 aastat, viibin hetkel austraalias ja olen fûûsilise farmi tööpeal, kuid see pitsitus ja selline raskustunne ja natuke suruv tunne painas mind ka juba ennem austraaliasse tulekut, töötasin soomes ja tegin samamoodi fúûsilist tööd ja tōstsin paneele, kas vōib olla tegemist mingisuguse venitusega? Kuna see netist lugemine on ajanud mind stresssi siis ma käisin ennem tulekut seksuaaltervise kliinikus, meestearsti vastuvōtul, katsus igatepidi/tegi ultraheli ja katsus ka songa, välistas kōik asjad, samuti kàisin ma spetsiaalselt oktoobris kōhuvalukliinikus kus tehti mulle Arsti konsultatsioon koos kõhu- ja vaagnapiirkonna ultraheliuuringuga,seal oli samuti kōik korras ja ei tuvastatud midagi, synlabis tegin ennem tulekut hunnikut teste/analúûse, Toidutalumatuse testid/roojaprovid võetud ja tehtud ultrahelid, samuti tegin ma ka synlabis tervise riski paketi koos 19 analûûsiga,kolesterool oli pisut kōrgem, kontrolliti ka kalprotektiini roojas jne ka need analúúsid olid korras, aga töö on mul väga füüsiline et kaldun arvama et olen miskit ära tõstnud, aga ma ei saa aru tàpselt ja selleprst olen päris stressis et kardan et on midagi hullemat kuigi olen teinud analúûse/teste/kontrolle jne, tööûlesandeks on mul tōsta 20 kg sibulakotte igapäevaselt ja kuskil 8 tundi päevas, et pûsti olles ja tööd tehes annab køige rohkem tunda, samuti annab tunda peale tööd kui pesen nàiteks nōusid ja olen pústi, peale söömist tihtipesle làheb paremaks, kas arvate et tegu vōib olla mingisuguse venitusega ja möödub ajapikku? Kuidas saan olukorda leevendada? Kreemid,venitusharjutused? Teie abile ja nōule lootes ja kōike head soovides! Soovitati küsida nõu füsioterapeudilt, seega pöördudsin teie poole ja ehk saate teie mind aidata ja mulle nõu anda

Arst vastas:

Priit Ailt

Füsioteraapia

Tere,

Koormusjärgselt soovitan teha 30-50 kõhuhingamist, et kõhulihaseid lõdvestada
https://youtu.be/kgTL5G1ibIo

Kõhulihase venitus
https://youtu.be/zyY0Z5PjgYs

Lisaks võib koormustaluvust suurendada teipimine
https://youtu.be/V6RuE-Zd8-g

Kuid suures plaanis antud juhul raske midagi kindlat soovitada. Võimalik, et manuaalselt kõhuluhase manipulatsioonid aitavad aga selleks pead kohaliku füsio poole pöörduma, kes selliseid asju teha oskab.

Priit Ailt