Valu peale kätekõverdust 25.07.22 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere! Kaks nädalat tagasi tegin tavapärast kätekõverduste seeriat. Viimast kordust tehes tundsin paremas kehapooles (parema rinna välisküljel) valusat „torget/rebimis tunnet“ vms. Samal õhtul oli parema rinna väliskülg valus, tunda andis nt tugevama sissehingamise korral, köhatades, aevastades, parema külje peal lamades. Paari päeva pärast kandus valu rinna paremalt poolelt välisküljelt sissepoole, rindluu piirkonda. Samas ka nö rahu olekus on paremal pool rinnakorvi piirkonnas kerge valu tänaseni. Kõhuli lamades on paremal rinnal ebamugavuse tunne, samas rinda palpeerides mingit valu, tükki jne pole. Selili lamades paremal rinnaku poolel just kui raskustunne. Ca kuu aega tagasi tehtud mammograafia ja UH, mis olid korras. Kerge pulseeriv valu, (ka istudes) parema rinna piirkonnas sage. Peale 2 näd. pausi proovisin teha uuesti kätekõverdusi, tekib väike valu või ülepingutuse tunne parema rinna välisküljel ja rindluu piirkonnas. Võib-olla on tegu lihasvenitusega, mis taastub kauem? Ebamugavus ja kerge pulseeriv valu pole 2 nädalaga möödunud, sooviks aga tagasi pöörduda oma tavapärase treeningu juurde. Kas nt UH või MRT võiks tuvastada nt mingi vigastuse?

Arst vastas:

Priit Ailt

Füsioteraapia

Tere,

Enamasti on UH ja/või MRT uuringutega väga selgelt näha lihas/kõõlus vigastusi. Kuid kirjelduse põhjal arva, et tegemist võib pigem olla roietega ja nende vaheliste lihastega. Taastumine taolisest vigastusest võib võtta rohkem aega, kuni poolteist kuud. Ravi peaks sisaldama hingamisharjutusi, rindkere liikuvusharjutusi (kerepöörded ja sirutused) ja vajadusel veel manuaalseid manipulatsioone. Võimalik, et 3-5 päevane valuvaigistite kuur annab ravi kulule positiivse efekti.

Priit Ailt