Põlveliigeste valu 11.09.21 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Olen nüüd umbes kuu aega olnud tööl tanklas, kus on vahetused on 12 tundi pikad. Probleem tekkis juba esimesel tööpäeval, kuid see puudutas ainult jalataldu ning mulle öeldi, et see on normaalne nähtus. Nüüd on aga põlved samuti valutama hakkanud ning valutavad ka järgmistel päevadel, kui tööd pole. Valus on kõndida, kükitada ning ka niisama lesides annab valu natuke tunda. Kas tegemist on tõsisema probleemiga või on see tavaline nii pikkade tööpäevade puhul?

Arst vastas:

Priit Ailt

Füsioteraapia

Tere,

Raske esimese hooga midagi kindlat arvata aga võimalik, et uue töökoormusega läheb veidi aega, kui keha sellega harjub. Kindlasti tuleks üle vaadata jalatsid, viimased võiks olla mugavad ja piisavalt toetavad. Kui kaebused on püsinud ~3 kuud, siis soovitan pöörduda perearsti poole.

Tervitades,
Priit Ailt