Valu sirutusel küünarnukis 08.09.19 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Olen harrastuskorvpallur ning kusagil selle aasta varakevadel (või 2018 sügis) juhtus viset sooritades midagi parema käega. Ei olnud otseselt midagi ebatavalist (traumat), aga viskel sirutus käsi hoogsalt välja ning peale seda juhtub aeg-ajalt viskeliigutuse lõpetamisel (või niisama hoogsalt käe välja sirutamisel) sama asi - küünarnuki piirkonnas on tunda järsku teravat valu. Terav valu püsib lühikest aega (ei taha sel ajal isegi palli põrgatada) ja peale mõnda minutit läheb enamuses üle - probleemi korduvus ja hetkelise valu intensiivsus on aga päris ebameeldiv.

Tavaelus probleeme ei esine kuivõrd sellist käesirutust naljalt ette ei tule, samuti ei pane küünarnukis visuaalselt midagi tähele. Siiski kui püüda kätt täiesti sirgeks sirutada, tunneb mõningat valu (mänguhoos jõulisemalt sirutades muidugi hoopis rohkem).

Lootsin, et asi läheb niisama üle, aga kuivõrd sügishooajal saali jõudes on sama probleem uuesti tagasi, peaks ikkagi midagi ette võtma. Minu oletus on, et midagi on sidemetega. Milles asi ja mida peaks ette võtma?

Arst vastas:

Priit Ailt

Füsioteraapia

Tere,

Kirjeldusest võib arvata, et liiges on kergelt ebastabiilne, mis võib tulla sidemetest ja valu on hetkel keha kaitsereaktsioon. Soovitan alustada ortopeedi vastuvõtust, et täpsustada mis täpsemalt võib viga olla, võimalik et on vajalik mõni uuring. Seejärel on selge, kas probleem on lahendatav füsioterapeudi abiga või on veel midagi lisaks vaja.

Soovitan Kristo Kask, Armin Heiman või Mihkel Mardna.

Senikaua võite teha "elbow stability exercises" , mille kohta leiate variante google'st/ youtube'st.

Tervitades,
Priit Ailt