Ishias 21.04.19 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere,
Minu mure seisneb selles, et mul on aasta aega kestnud nö ishias (nervus ischiadicus). Mul on tehtud ka MRT nimmeosast ja see oli ilma patoloogilise leiuta.
Olen käinud väga palju füsioteraapias ja massaažis, nõelravis. Tehtud ka elektriravi ja 2 nädalane diclaci kuur. Alaselg ehk siis nimmeosa valutab mul kogu aeg, parem pool just. Võtab parema jala ka nö kinni. surisema, kangeks. Siis ma hakkan seda paremat jalga nö lohistama. Reaalselt ma tunnen konkreetset punkti nimmeosas kus see valu pihta hakkab. Vaikselt on ka hakanud juba ülaselg valutama. Selline näriv valu. Pikali olles selg mulle valu ei tee. Kohati tundub nagu oleks lihasspasmi kogumik. Mul on ka istuv töö ja sõidan tööle igapäev edasi tagasi 90km. Päev koosnebki istumisest.
Milles võib asi olla? Mis oleks lahendus kui on? See on mu elu täiesti ära halvanud kuna vaatamata pingutustele ei ole olnud siiani mingit tulemust.

Arst vastas:

Gerly Truuväärt

dr Gerly Truuväärt

Kiropraktik

Confido tervisekeskus

Tere, vabandust vastuse viivituse pärast. Teie selja mure seisneb peamiselt pikas autosõidus ja istuvas töös- see on tõesti koormav seljale ning masaaz ja füsioteraapia ei ole piisav et seda tasakaalustada. Konkreetne punkt nimmeosas, millele viitate, võib olla Sakraal-Iliumi liigese koormusele ning selle murega kindlasti saab kiropraktik või manuaal terapeut aidata ja jagada nõuandeid kuidas taastada valuvaba elu.