Jalad paistes 26.11.16 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere.Olen olnud pikalt voodihaige u.5kuud.Väga vähese liikumisega.Hakkasin nädal tagasi uuesti käima aga jalad läksid paiste ja on kuidagi kanged-eriti jalalabad.Kas põhjus võib olla eelnenud pikast mittekäimisest.Kuidas edasi toimida.Lugupudamisega

Arst vastas:

Priit Ailt

Füsioteraapia

Tere,

Peale pikka inaktiivsust on täiesti normaalne, et jalad lähevad paiste, kuna pole harjunud koormusega. Turse alandamiseks võib jalgadele teha külmakompressi (purustatud jää rätikus, 10 min, 3 korda päevas), lisaks määrida Venosalsiga, mida Te juba teete. Proovida võib veel sääre kompresioontooteid.

Enne kui kõndima hakkate võib voodis teha pöia sirutusi-painutusi, et veri liikuma saada. Selline pumpav liigutus võiks ka turset alandada.