Töönarkomaania 150 teemat   156 postitust foorumis

Lisa vastus

töö omab teda mitte tema tööd...

Autor: Uku 06.02.10 22:34

Äkki on tegu hoopis sellega, et töönarkomaan on see, kes ei suuda enam ELU vabalt võtta- teiste sõnadega töö omab teda mitte tema tööd. Soov olla rohkem kui parasjagu olen on tegelase lihtsalt lõksu püüdnud. Tasub vist endalt aeg-ajalt küsida, kes on peremees minu jõu,aja ja mõtte üle..ja miks..ja mis see mulle maksma läheb.
Need kes ütlevad, et ei mina mõista, mis värk on, mul küll toreontoreon - on lihtsalt teisttüüpi inimesed ja kui mitte "neurootilised" siis ehk hoopis "lühinägelikud"- nabast kaugemale eriti ei näe ja tembeldavad mingiks jamaks kõik, milleni oma sisu ei ulata - ja on tahtmist sellega veel uhkustada kah, et maailma asjadest suurt ei jaga!

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Kaja   06.02.10 22:34

Nii et Uku arvab siis, et mitte-töönarkomaanid on lühinägelikud, kuna ei mõista asja olemust. Ei mõista jah ning miks peakski sellega oma pead vaevama. Mul tuttav töönarkomaan, vererõhk kõrge, rinnus torgib, naine-lapsed ripakile jäetud. Siin asi mõistmatagi selge, ei hoolita endast ega lähedastest. Nagu elus muid väljakutseid polekski kui töö ja töö. Üksik inimene las tõmbab siis ennast lõhki, aga ärgu teisi endaga kaasa kiskugu. Ehk tulevadki suured töövõidud ja rahulolutunne tehtust, iga inimese selge valik, ei hakka arvustama. Kuid paluks ka mitte torkida normaalseid inimesi teise, töövälise suundumusega. Siin pole küsimus selles, kui kaugele keegi oma nabast näeb, vaid elustiilis ja mis siis ikka, igaühele oma. Ainus asi, mis veel torgib, et kui see nn. töönarkomaania on nii tore, siis miks siin kurtmist on lugeda olnud?

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Kaja   06.02.10 22:34

Vot see teema-töönarkomaania- on asi, millest mina aru ei saa. Mina lahkun iga päev töölt rõõmuga, kui aeg ümber saab. Mitte, et mulle mu töö ei meeldiks, vaid väljaspool töökohta on elu palju lõbusam. Kodus mind oodatakse ja sinna on alati hea minna, samuti pakub rõõmu kõik, mis seotud vaba aja, hobide ja niisama enda seltsis olemisega. Just seda vaba aega tuleb ise osata võtta. Tõenäoliselt need nn. töönarkomaanid ei näe elu väljaspool oma tööpaika ja koju nad ka ei kiirusta, olgu siis kodus probleemiks mis tahes. Töö peaks olema vahend enda elatamiseks, mitte elustiil.

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada