Neuroloogia 415 teemat   582 postitust foorumis

Lisa vastus

Saunapeavalu

Autor: Maarja K. 01.07.12 22:51

Tere!

Mul on kummaline peavalu, millele pole siiani selgitust leidnud. Umbes aasta tagasi täheldasin, et mu peavalul on otsene seos saunas käimisega. Selleks ajaks oli see juba kestnud aasta. Alguses panin peavalu selle arvele, et tulin üle õue ja sain tuult vms.
Peavalu on iga kord ühesugune - alguses pole midagi tunda, kuid ~3-4 tunni möödudes hakkab peas järk-järgult tugevnema valu, mis lõpuks muutub väljakannatamatuks. Alguses võtsin ühe 400 Ibumetini, kuid nüüd võtan juba kaks... Viimati oli valu nii tugev, et ajas iiveldama ja oksendasin (esimest korda). Olen püüdnud peavalu "ära petta" sellega, et lähen magama, et ka siis tõusen üles keset ööd, sest peavalu on nii tugevaks muutunud!
Käisin neuroloogi juures, kes tegi kompuutri ja ütles, et viga pole midagi. See mind aga väga ei lohuta, sest "saunapeavalu" on alles. Loomulikult olen hakanud sauna vältima. Vaatamata sellele, kas lähen sauna nädala tagant või kahe kuu pärast, on peavalu jälle kohal ja käib kaasas ainult saunaga, mitte millegi muuga. Olen mõõtnud vererõhku, see on natuke madal pärast sauna. Olen joonud kohvi, ei midagi. Nii elektri-, aurusaun, kui puuküttega saun mõjuvad ühtmoodi (ei ole tegemist vingust tingitud valuga).
Muid tervisehädasid ei kurda, kuid selline peavalu tekitab juba muret. Lugesin kilpnäärme ületalitluse kohta, kus mainiti ka kaalulangust kuumatalumatuse kõrval. See on ainuke, mida võiks ka ehk hädapärast sümptomiks lugeda - kuigi ma söön palju, siis kaal pigem langeb...

Ette tänades,
Maarja

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada