Alkohol 465 teemat   595 postitust foorumis

Lisa vastus

--Mind jäi mind piinama see lause su eelmisest ...

Autor: M-ule 24.05.04 11:37

--Mind jäi mind piinama see lause su eelmisest sõnumist meilirühma kohta, nimelt see, et viimased neli kuud, kui oled olnud ainult meilirühma liige, on su hingeseisund tunduvalt halvenenud.

See on see värk, et "pärast seda" ei tähenda alati "selle pärast". :-) Meilirühm on põhimõtteliselt sama mis elav rühm, ainult et inimesed ei suhtle seal näost näkku, vaid üle interneti kirja teel. Elav rühm on kindlasti parem just selle otsese suhtlemise pärast, "aura" pärast, mis koos olles tekib, aga kooskäimise võimaluse puudumisel ajab ka kirjutamine asja ära -- ikka parem kui mitte midagi. Mina olen muidugi lapse pärast elavast rühmast ära kukkunud, ka kirjutamine jäi vahepeal üsna soiku, sest lihtsalt aega ei ole. (Lapse pärast ärakukkumine pole muide sunduslik, see on igaühe vaba valik, mis ta teeb. Mina tahtsin parema meelega kodus olla.)

Aga see kodune hullumaja on ka muidugi lapse pärast võimendunud -- titekisa toob meis kõigis parima välja. :-) (Vabandust sarkasmi pärast, ka see on minusse aastate jooksul sisse kasvanud, koos enesevihkamise ja pidevate süütunnetega.) Mind ajab see raevu, kui vanaema üritab kogu aeg asja "üle võtta" -- ma saan aru küll, mispärast ta seda teeb, et kui titt on vahetult tema kontrolli all, siis ei tundu olukord nii jube ja tema jääb infarktist ehk terakese kaugemale, aga mind ajab see raevu. Ma nagu ei olekski täiskasvanud inimene, kes oma lapse eest hoolitsemisega enam-vähem rahuldaval tasemel toime tuleb, vaid mingi imbetsill, kes kunagi millegagi hakkama ei saa... Ja kõige rõvedam on see, et ma pean nagu kahte sõda korraga: ühte emaga avalikult ja teist enda sees selle sissekasvanud mõtteviisiga, mis mulle pidevalt korrutab: "Oledki imbetsill, ei saagi millegagi hakkama, keeradki kõik käkki..."

Eve

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada