Kilpnäärme alatalitus ja öeldud, et ravi see ei vaja. Lisan siia failina 3 läbivaatuse tulemused. 06.02.24 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Mul on diagnoositud kilpnäärme alatalitus ja öeldud, et ravi see ei vaja. Lisan siia failina 3 läbivaatuse tulemused. Küsimus: Kas siis on nii nende näitajate põhjal, et ravi pole vajalik? Ette tänades vastuse eest:)

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Tõenäoliselt on tegemist kilpnäärme autoimmuunse haigusega - autoimmuunse türeoidiidiga. Ultraheliuuringul on kilpnääre normist veidi suurem, nähtud on väiksemaid kuni 1cm sõlmekesi, mis vähiohtlikud ei ole ja punktsiooni ei vaja. TSH on minimaalselt kõrgem normist, kuid arvestades Teie vanust, jääb see normaalse ealise muutuse piiridesse ja seepärast Te tõepoolest ravi ei vaja. Teie vaevused ei ole kilpnäärmest põhjustatud.
Küll aga vajate jälgimist - kilpnäärme talitlust tuleb ka edaspidi 1-2 aastase intervalliga kontrollida.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.