pikaajaline kõhulahtisus 13.03.21 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

ca 2 kuud kõhulahtisus - 5-6 korda ööpäevas , väga vedel . tarvitanud söetablette 3 päeva . ei muuda , tarvitan ka vedelikueemaldajat(spirix,trifas) Loobusin 3 päeva - ei aidanud. Katsetasin ka piimast loobumisega - ei mõju . Kõhus valuaistinguid vähe , kuid siiski tihedamini ees paremal ribi all ,lyhiajaline . Küsimus vist rohkem gastroenteroloogile , kuid siin portaalis sellist arsti leidnud . Perearstiga asi pooleli . andsin väljaheite analüüsi kuid tulemused ebamäärased - väljaheide vedel ,võimalik et nende aparaadid seda ei võta .
Kas Teil andmed et kirjeldatud tunnustega kaebusi ikka esineb ?? Kas asi võib ikka olla nii et tuleb elu lõpuni seda kannatada ? Kas apteegist leiab midagi ? Kust ma leiaks arsti kes sellise probleemiga kokku puutunud ja kliendi jaoks leevendust leidnud

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kõhulahtisus ei ole tavapäraselt kuidagi seotud endokriinhaigusega. Ammendava vastuse saamiseks oma küsimusele tuleb ikkagi kas perearsti, sisearsti või gastroenteroloogi poole pöörduda.
Esmaseks abiks võiks küsida apteegist loperamiidi (imodiumi) - seda peaks saama ilma retseptita. Tarvitamiseks saab apteekrilt juhatust küsida.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.