Testosterooni tase 02.03.16 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Diagnoositud varasemalt depressioon - sellest tulenevalt Fenlafaxine 150mg ööpäevas ning une kadumisel lisandus Ketipinor 50mg ööpäevas. Tarvitanud olen antidepressante viimased kolm kuud ning ketipinori ehk viimased kuu aega. Vaimne tervis on muutunud märgatavalt paremaks, kuid probleeme valmistab füüsiline tervis - suutmatus teha regulaarselt trenni ning üleüldine väsimus-jõuetus. Tunne, et kõik ei ole korras, lõppes perearsti juures testosterooni/ferritiini mõõtmisega. Tulmused järgenavad:

Testosteroon seerumis 791 nmol/l
Ferritiin seerumis 56,1 ug/l
Veresuhkur 4,7

Testosterooni tase perearsti sõnutsi ülimalt kõrge. Nemad ei osanud sellest mitte midagi konkreetset järeldada. Kuna parempoolses rinnas on ka väikene tükk, saadeti mammoloogi juurde kontrolli. Sellega aga selline lugu, et dr. Ähilase juurde saamine põhimõtteliselt haigekassa tingimustes võmatu, hakkasin mõtlema, et kas äkki ei peaks enne endokrinoloogiga ühendust võtma.
Äitäh, jään vastust ootama.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Soovitan veel enne mammoloogi juurde pöördumist ära teha rinnanäärme ultraheliuuringu - sinna saab suunata perearst. Lisaks võiks perearstilt küsida suunamist androloogi s.t. meestearsti juurde ja seal ära käia. Tõenäoliselt tuleb teha uus laiendatud vereanalüüs, milles kontrollida uuesti testosterooni, aga ka kilpnäärmehormoonide, prolaktiini, östrogeeni taset - saatekirja annab juba androloog.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.