Testosterooni tase 26.02.22 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Tegin Synlabi testosterooni testi ja tulemus oli 15,8 nmol/l.
Olen 19-aastane, teen 3 korda nädalas trenni ja toitun laialdaselt. Kas see tulemus on normaalne või pigem madala-poolne?
Pole teadlik kas see sellega seostub, kuid mulle on määratud ka hüpotüreoos.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Testosterooni vastus 15,8 nmol/l on normaalne (ei ole madalapoolne). Hüpotüreoosi ehk kilpnäärme alatalitlusega testosterooni väärtusel otsest seost ei ole.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.