Diabeetikust vanaema 18.10.07 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Elukaaslasel on diabeetikust vanaema. Ei tea mis tüüpi diabeet. Meid hakkas huvitama, kas võib talle juubeliks dieetkomme viia? Hakkasin uurima neid nö diabeetikutele mõeldud asju toidupoes ja põhiline vahe on see, et tavalise suhkru asemel on fruktoos. Aga diabeedi mõttes peaks see ju sama välja tegema? Et lihtsüsivesik on lihtsüsivesik? Või tähendabki diabeet ainult tavalise suhkru regulatsiooni häiret ja fruktoosi võib süüa?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Ei ole tähtis, millist tüüpi on Teie elukaaslase vanaema diabeet (tõenäoliselt 2. tüüpi), fruktoosiga maiustused talle ei sobi. Kahjuks on tõepoolest kauplustes diabeetikute lettidel palju fruktoosiga magustatud kaupa, mis sinna tegelikult ei kuulu.
Tuleb leida uus kingiidee.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.