rasestumine 16.10.03 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

olen 20aastane. esimese tüübi diabeetik olen olnud natuke üle 10 aasta. mul on probleeme neerudega. kui hea rasestumise võimalus mul on? kas rasedus võib mulle ohtlik olla? kas diabeet võib edasi kanduda ka lapsele?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Et Teile vastata, peaksin teadma, kui tõsised probleemid Teil neerudega on. Rasestumine sõltub siiski pigem glükeemilisest kontrollist kui algavast diabeetilisest neerukahjustusest. Kui diabeet on enam-vähem kompenseeritud ja günekoloogiliselt olete terve, on Teie võimalused rasestuda samasugused kui teistel teievanustel tütarlastel. Samas on rasedus neerudele suureks koormuseks ja selle edukas lõpuni kandmine eeldab normaalset neerude talitlust. Kui Teil on püsipartner ja soovite saada last, pidage oma endokrinoloogiga nõu.
Olete 1. tüüpi suhkruhaige ja see lapsele küll edasi ei kandu. Diabeetikust ema lapsel on tõenäosus jääda samasse tõppe u. 2%, seega mitte palju suurem, kui terve ema lapsel.
Tervitustega,
dr. Anu Ambos.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Endokrinoloogia

Prolaktiin ja rasestumine?

Tere!
Olen 24 aastane ja soovin lähima aasta jooksul rasestuda. Viimastel kuudel on ära jäänud menstruatsioon. Vereanalüüs näitas,et ajuripats toodab liiga palju prolaktiini ja rasestumine seega ...

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Prolaktiini taseme tõus võib tõepoolest olla menstruaaltsükli häirete ja viljatuse põhjuseks. Millised on konkreetselt Teie puhul prolaktiini tõusu põhjused, selgitavad täpsustavad uuringud ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: