Kas üle või alatalitlus 07.03.21 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,
Mul on selguseta, kas mul on üle või alatalitlus?
Kilpnäärme raviks võtan Levothyroxine tabletti 75 mg. päevas. Ma elan UK aga inglise keele oskus on vähene, seetõttu ei tea.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Oskan öelda niipalju, et kuna võtate Levothyroxini tablette (sünteetiline kilpnäärme hormoon), on Teil tõenäoliselt kilpnäärme alatalitlus ja selle põhjuseks autoimmuunne türeoidiit.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.