Kilpnäärme alatalitlus ja IVF 25.11.10 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere, kas kilpnäärme alatalitlus võib põhjustada IVF-i ebaõnnestumist? Ravi saan juba aasta pea-aegu, 100mq L-tyroxini, mille määras naistearst .TSH näitaja oli septembris 1,28 ja nov keskel oli IVF. Naistearst ei pidanud vajalikuks enne IVFi uut TSH analüüsi teha. Mind aga paneb muretsema see, et võib-olla TSH ei olnud enam 1,28 ja sellepärast ka IVF ebaõnnestus? Varasemalt on TSH mul kõikunud pidevalt, alles septembris oli nätaja siis normis. Samas augusti lõpus oli üle 4 TSH. Endokrinoloogi juures ma käinud ei ole, arst ei ole pidanud vajalikuks. Plaanin kindlasti uut IVF-protseduuri, sooviksin Teie arvamust, kas alatalitlus siis võib olla ebaõnnestumise põhjuseks ja kui on, siis kuidas saada Teie vastuvõtule või soovitate kedagi teist sellise probleemi juures?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
IVF-i ebaõnnestumise põhjuseks võib olla ravimata kilpnäärme alatalitlus. Kui Te saate ravi ja hormoonid on olnud enam-vähem korras (minimaalseid kõikumisi normi piirides esineb alati), ei saa kilpnäärme alatalitlus IVF-i tulemust mõjutada. Nii arvan ma ka Teie juhtumil, et kilpnäärme alatalitlus pole siin ebaõnnestumise põhjuseks.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.