Beebil kaka sees verekiud 17.08.23 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Beebil teist nädalat väljaheites verekiud. Mida teha? Laps rinnapiimal ainult. Tuju hea, vahel virin, higistab palju

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Ilmselt on tegemist proktokoliidiga.
Jätke oma menüüst välja piim ja piimatooted ning muna.
Probiootikumi andmist võite jätkata.
Kohe ei muutu roojaga midagi, verekiud kaovad dieedil olles mõne nädala jooksul, mõnikord juba nädala-kahe jooksul.

Imiku piimaallergia, proktokoliidi kohta saate lugeda www.allergialiit.ee
Heade soovidega,
Kjulge