Tere 10.04.16 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere
Talvel väljas viibides hakkas nina tilkuma,nuuskasin täis tunni jooksul 4 kuni 5 paberit. Arvasin,et soojemaks minnes asi paraneb, kuid ei. Ikka nina jookseb,nina on täis koorikuid ja valutab. Lisaks jookseb igapävaselt ka verd. Proovisin paarik korral võtta sisse enne välja minekut zyrteci tableti kuid ka see ei aidanud. Vahet pole kas kõnnin,jooksen või suusatan ikka sümptomid on samad.Mis võiks olla põhjus ja kuhu pöörduda?

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Kirjelduse järgi ei ole tegemist allergilise nohuga. Kaebused on iseloomulikud nn vasomotoorsele /idiopaatilisele nohule. Soovitan kindlasti pöörduda kurgu-nina-kõrvaarsti vastuvõtule, et hinnata nina limaskesta seisundit ja sealt saate ka ravisoovitused.
Heade soovidega, Kjulge