Imelik ollus ninas. Kas võib olla allergist? 21.07.15 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Nina üks pool pidevalt kinni ja kurgus/ninas haisev röda. Väga arva saab selle välja köhida või nuusata. Kas see võib allergi olla?

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Allergia võib põhjustada ninakinnisust, vesist eritist, aevastamist. Põhjuse saab kindlaks teha nahatestidega või verest IgE antikehade sisalduse määramisega.
Ninahormoonid aitavad kasutamise ajal, allergiat välja ravida ei ole võimalik. Kui on teada, mille suhtes allergia on, tuleb allergeenikontakti vältida ja lisaks ka vältida ärritajaid (tolm, lõhnad jt). Ravimata allergiline nohu soodustab sinusiitide teket ja sel puhul on vaja antibakteriaalset ravi. Vaheseina korrigeerimine võib olukorda kergendada, kui on tegemist lisaks allergiaga, oleks vaja teha uuringud ja edasist ravi selle alusel planeerida.
Heade soovidega, Kjulge