Lorisev nina 20.04.24 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Imik varsti saab 2 kuuseks magades loriseb ja kõriseb nagu oleks midagi ninas või suus. Selline tunne nagu oleks midagi kas ninas või suus ( vedelat). Rinda sööb hästi siis nina hingab. Mõnikord köhatab ning ei oska öelda kas võib selle pärast et midagi on suus? Kas saab olla füüsioloogiline nohu imikul? Hetkel nohu ei tule. Magab selili halvasti ainult kättes kui hoiad üleval.

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,
See ei ole ilmselt midagi haiguslikku. Mõnikord läheb piima ninna. Füsioloogilise lahusega võib puhastada.

Parimat, Kjulge