4.kuuse beebi uni 22.09.21 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Mure on sünnist saati beebi unes. Laps on 4 kuud ja nädal peale. Juba sünnist saati on nii öösiti kui päeva ajal lapse uned väga rahutud. Üldiselt mu laps nagu ei magakski. Päeval teeb kokku 4 und ja kõik neist kestavad 30 min. Harva süles kiigutades venitab ka 1.5 h välja. Aga see on tõesti harva. Ööd on kohutavad. Läheb magama kell 19.30 ja sealt alates heal juhul ärkab alles kell 01.00 ja edasi hommikuni on üks virin ja ärkamine. Halvimal juhul ööunne jäädes hakkab virisema kohe ja kestab hommikuni. Magab 15 min ja ärkab. Tihti on tund üleval kui uuesti magama jääb. Ma eitea kas tal üldse ööpäevas 5 h und kokku tulebki. Gaase ei tundu enam olevat. Rinda ta samuti soovib öösel vaid 2 korda. Ülejäänud nutmised on mulle arusaamatud. Olen kõike proovinud . Kaissu võtta jne. Ei aita miski. Olen nii väsinud ja magamata juba raseduse keskelt alates. Suurim mure muidugi beebi pärast.. ilmselgelt on ta väsinud . Samas kui ta ärkvel on siis on rõõmus ja võib omaette mängida pikalt. Hambaid ei ole veel tulemas. Igemed paistes ei ole. Sellest ka see sünnist saati rahutus olla ei saa. Käisime ka haiglas uuringutel. Tehti ajuultraheli ja siseorganid samuti. Peas oli vaid väike tsüst mis pidi okei olema 2 kuusel lapsel tol hetk. Muidu pidi kõik korras olema. Laps areneb kenasti. Milles probleem võib olla ? Nii vähe magada on ju ebanormaalne .

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Saan Teie murest aru, sest uni on oluline nii emale kui lapsele. Et uuringud on tehtud, ja korras, ärkvel olles laps rõõmus, aktiivne ja ilmselt kasvab normaalselt, siis lapse pärast ei ole vaja väga muretseda. Mõned lapsed ongi väiksema unevajadusega ning une sügavusega nii nagu täiskasvanudki. See võib samas aja jooksul muutuda ja laps hakkab korraga pikemalt magama.
Et laps tahab vaid kahel korral öösel rinnapiima, siis oleks hea kui lapsega saaks tema ärkvelolekul tegeleda Teie asemel keegi teine. Hea oleks kui abistada saaks nt lapse isa või vanavanem. Püüdke ka päeval leida see võimalus, et ise puhata!

Heade soovidega,
Kjulge