Naha biopsy 13.01.19 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere

Elan Austraalias ja olen käinud viimased paar aastat nahaarsti kontrollis. Mul on terve elu olnud kaelal millimetre kõrgem nahavärvi sünnimärk ja seal sees oli must täpp aga aja pikku see täpp tumenes. Eelmise aasta Septembris tegi arst shave biopsy ja vastus tuli tagasi et on korras aga et see on sügav ja ei saadud kõike kätte ja võib tagasi kasvada, aga ei pruugi. Mina hakkasin nüüd mutetsema et kui ta on sügav ja seda kätte ei saadud kõike kuigi ta oli korras kas see ei või muutuda halvaks kui pool ikkagi sees on? Oleks pidanud laskam siiski kõik välja lõigata? Või ma muretsen ilmaasjata ja kõik on korras?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Selliste nahakasvajate puhul on minu arvates otstarbekam teha alati nn. totaalbiopsia - kogu kasvaja täielik eemaldamine ja preparaadi histoloogiline uuring. Sel juhul pole vaja karta, et midagi jääb diagnoosimata või et midgi jääb sisse ja hakkab uuesti kasvama.