Väljaheites on verd 10.08.16 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tervist,mul selline probleem et kui hädal käia siis koos väljaheitega tuleb verd ja üsna sagedasti.vetsu poti vesi täiesti punane (tilgub verd). See on kestnud juba umbes aasta,kuus paar korda kindlasti.aga nüüd pm igapäevaselt.arsti juurde pole pöördunud,sest ei tea millise arsti juurde pöörduda.kas asi võib olla väga tõsine?mida peaksin kartma? Mul on ka hemeroidid.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kõige sagedasem veritsuse põhjus defekatsioonil on hemoroidid, karta tuleb aga kasvajat. Üks võib ka jääda teise varju. Soovitaksin teha koloskoopia, selle saaks korraldada ka perearst.