Kas mul on hemorroidid? 26.03.16 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere, käisin u vetsus ja peale seda on tagumik valus juba kolm päeva. Mul on vahel enne ka olnud paar korda ebamugav peale vetsus käimist, aga see tavaliselt varsti üle läinud. Verd väljaheites pole märganud. Kas mul saavad hemorroidid olla? Tagumikku vaatasin ja ei tundu, et väljaspool midagi viga oleks, äkki sees midagi?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Hemorroidid nii noorel inimesel ei ole tavalised aga siiski mitte võimatud. Tõenäosem võiks olla limaskesta rebend kõhukinnisusest. Kui vaevused ei kao, soovitan pöörduda perearstile.