Maksarebend 04.06.19 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

3 päeva tagasi juhtus õnnetus, mille tagajärjel tekkis maksarebend. Operatsiooni ei tehtud. Olin kaks päeva haiglas ja siis lasti välja. Öeldi, et nädal kuni kaks füüsilist tööd teha ei tohi.
Kui kaua paranemine üldiselt aega võtta võib? Kas max peale 2 nädalat juba tohib tõsta näiteks 15 kg raskusi? Minu töö on väga füüsiline ja paraku nõuab see vahest ka tõstmisi.
Ideaalis sooviks tööle naasta juba 8 päeva peale õnnetust.
Loomulikult võtan rahulikult töö juures.
Hetkel tunnen end iga pisema liigutamisega väsinuna. Kas see on normaalne?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Maksa rebendi paranemine ilma operatsioonita on parim variant. Oht on kuni kuu aja jooksul sekundaarseks verejooksuks. Soodustavad seda liiga agar füüsiline tegevus, ka minimaalsed traumad, kukkumised. Seega traumat olematuks ei tee ja soovitan Teil käituda, nagu arst soovitas. Ilmselt kaotasite kuigipalju verd kõhukoopasse, millest tingitud ka väsimus ja jõuetus.