Kroonilised juba kõhuvalud? 25.12.14 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

kroonilised kõhuvalud! 1972 aastal 15 märtsil jäin Viljandis suure veoauto alla. olin 5 aastane..Mul oli sisemised verejooksud maksarebend, vaagnaluu murd parem,šokk,peapõrutus.Seal on tehtud anastasiomoos ja kõik on otse ühendatud kõhus,vahelt on välja visatud osad jupid,ka on tehtud seal aps, see on gastroskoobiga näha ,kuna seal kõhus tuleb läbi pugeda kuskilt ja auk on nii väike et toidul tuleb ka sealt läbi pugeda,peale selle venitas ortopeed parema jala 3 cm pikemaks ja selg andis järgi ma ei taaru vaid selg on kõver.See aps tekitab kõhus kroonilist gastriiti ja see asetseb otse keset kõhtu enne naba ehk naba peal.1990 aastal ütles keskhaigla arst et seda apsu nad ära ei paranda,kuna see kõht on imekombel kokku pandud ja lisaks on kõht liiteid täis kuni emakani ja nad ei oskas seda kõhtu enam kokku panna .Süüa tuleb vähemalt 5 korda päevas väikeses koguses ja püreeritult.Ükski haigla aga seda ei täida tänaseni va günekoloogia.2006 a söödeti psühhiaatri poolt sisse züprexa mis paneb sööma nagu siga52 kg vägisi psühhiaatrite süül sai 82 kg,tekkis suhkruhaigus-veresuhkur kõrge aga veel ei ravita ja mao klapp reflux pandi sellega tuksi.Pärast seda ei suuda keegi seda kõhtu diagnoosida õieti2012 aastal kukkus ämbrisse 10-neid kirurge ja gastrolooge Tallinna keshaiglast kui ka Mustamäe haiglast valede diagnoosidega ,Kannatan 4 aastat juba iga aasta 9 kuud vähemalt raskete kõhuvalude käes ja diagnoosimine on muutunud võimatuks,Iga kord pannakse lõpuks kõik sisehaiguste rohud peale.Aga niimoodi ei tohi juba üksnes tervet sappi ravida ajab inimese vahus oksele.Proovid pole kunagi midagi näidanud ultraheli samuti.Diagnoosida tuleb käsikaudu.Kõik valud on alati üleval rinnakute all pikalt laiali,terve ülakõhu ulatuses kahel pool.Tämu aasta hakkas kõhuvalu aprillis,algul perearst kirjutas välja nexumi40mg,siis lisandus pantoprazolium 40mg ,carsil.kreoon25000 ja allohol.Käisin ühel päeval nii regionaalhaiglas Mustamäel kui ka kaks tundi hiljem keskhaiglas ,diagnoosid läksid lahku üks pakkus magu nexum ja teine kreoon-Issand jumal,nüüd on siis psühhiaatrid kõhu nii tuksi keeranud et enam üldse ei suudeta seda kõhtu diagnoosida.Keegi täpselt ei tea mis seal kõhus tehtud tegelikult on, sest gastroskoobiga näeb vaid otse aga mitte vasakule ja paremale poole nagu kirurgid keshaiglas seletati.No nii aprilli algul võtsin siis nexumi ,juuli kuu algul tekkisid mao haavandid nexumi võtmise tagajärjel maha võeti asperiin,siis sõin edasi nexumi pantoprozolet ,kaks kuud carsilli,kreooni,maaloxi ja kummeli teed.augustis sõin edasi vaid nexumi ja pantoprozolet,septembris jäid kõhuvalud järgi aga rohtu võtsin edasi ,novemris läksid valud suuremaks ja nüüd on detsember ma ei oska enam midagi teha sest võtsin rohud maha ja kõhuvalud läksid nädala aega väiksemaks ja nüüd detsembri lõpul kipuvad valud järjest tugevamaks minema et varsti tuleb kiirabi koju kutsuda et see tilgutaks .
Söögitoru on praegu põletikus raskelt sest kurk on kuiv põletab ja ajab hirmsasti kõhima ja lasen endale kurku bioparoxi et mao happest hääl ära ei läheks lõplikult.
Öelge mulle kuhu peaks pöörduma või mis peaks tegema et sellest kõhuvalust lahti saaks .Ma suitsetan35 aastat aga alkoholi ei joo sünnist saati ei mingisuguseid.Töötan ma Saksamaal ja olen palju komandeeringus eri riikides ja ka autoroolis 30 aastat.Ja mu töö on hirmsal moel häiritud sellest kõhu jamast millega kukub arste nagu loogu...
Mida ma peaksin tegema?!
Aitäh

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kindlasti on üheks Teie hädade põhjuseks lapsepõlves läbitehtud trauma. Seda me olematuks kahjuks ei tee. Teine halb asi Teie juures on suitsetamine - nii maohaavandid kui ka reflukshaigus on paljuski sellest indutseeritud. Kuna lisaks somaatilistele hädadele on Teil ka psühhiaatrilised probleemid, siis väga lihtsat lahendust pole kahjuks loota. Olete käinud mitmetes raviasutustes, kus on pakutud erinevaid põhjusi ja erinevaid ravisid. Peaksite jääma siiski ühe arsti hoole alla, kes Teid siis vajadusel suunaks teiste spetsialistide juurde konsultatsioonile.