punetav kurk ja eesseisev operatsioon 23.11.04 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,
Kas punetav ja valulik kurk (palavikku pole) on vastunäidustuseks kohaliku tuimestusega tehtavale operatsioonile?
Tänud ette,
Mari

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Vastunäidustused on suhtelised ja absoluudsed. Kataraalsete nähtudega võib teha kohalikus tuimestuses operatsiooni kuid soovitada seda ei saa.