Mandlioperatsioon 23.04.14 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Mulle tehti täpselt nädal aega tagasi (16.aprill) mandlieemaldus operatsioon. Selle käigus tehti ka üks õmblus paremale poole keelepära piirkonda. Tänaseks on kurk tunduvalt paranenud, punetust ei ole ja katud eemaldunud. Ainuke asi, mis on häirima jäänud on niit. See pidi olema isesulav, aga hetkel ei ole märkigi sellest, et see sulama hakkaks. Otsad on teravad ja annavad tugevasti tunda. Kohati ajavad isegi oksele, kui kusagile vastu puutuvad. Kui mitme päevaga üldjuhul niidid ära sulavad ja kas mingil hetkel peaks hakkama muret tundma, kui pole sulanud? Hetkel tohutult häirivad nii süües, kui juues, teevad ka tohutult valu, kuigi haav tundub olevat juba kokku kasvanud.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Niite on erinevaid ja kahjuks ma ei tea, millist kasutati Teie operatsioonil. Sulamisajad on 10 päevast kuni 3 kuuni. Kui niit väga häirib, on võimalik seda ka eemaldada. Selleaja peale peaks ta olema juba oma funktsiooni täitnud. Peaksite pöörduma Teid opereerinud arsti poole.