Haavandid jalasäärtel 30.06.03 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Noorpõlves diagnoositi mul südamereuma. Kuni 50-aastaseks saamiseni mul siiski arstidega suuremat tegemist polnud. Siis aga pandi mulle põlveliigese protees ja üsna varsti pärast seda diagnoositi mul äge südametegevuse puudulikkus. Ühtlasi hakkasid jalasäärtele tekkima hematoomid, mis peagi läksid üle haavanditeks. Nendega olen nüüd juba umbes 5 aasta hädas. Alguses käisin polikliiniku kirurgi juures, kuid selle ettevõtmised tegid asja ainult hullemaks. Perearst on hiljem mind saatnud küll nahahaiguste, küll teiste arstide juurde, abi pole aga eriti saanud. Kas oskate mingit nõu anda?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Teid nägemata on nõu anda väga raske. Oluline on, kas mõlemad jalad on paistes ja haavanditega, millist ravi olete seni saanud, jne. Imearst ma ei ole ja kuna olete end juba palju ravinud ilma erilise eduta, siis ei julge ka mina lubada midagi sellist, mis ei pruugi täituda. Minu nõuanne on - tulge minu vastuvõtule, siis oskan ehk midagi konkreetsemat vastata.