veenilaiendid ja haavandid 12.09.07 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!

Ma olen mures oma ema pärat, kes on 52-aastane. Tal on veenilaiendid. Praeguseks on tal jalasäärte alumised osad muutunud pruunikateks ja on tekkinud haavandid, kuuid need lähevad pideva päevalillesalviga määrimisel vahepeal paremaks. Viimastel nädalatel on tekkinud ka jalataldade alla haavandid. Jalatallad ei ole kõvad, aga nahk rebeneb iseenesest öösel ja ka muul ajal. Nii et praeguseks on tal väga raske käia. Kas haavandid jalataldade all on ka seotud veenilaienditega? ja mis aitaks, et need ära kaoksid? Kas selliste veenilaiendite raviks enam ongi võimalik operatsiooni teha? Arsti juurde ta eriti minna ei taha, sest leiab, et ega seal enam mingit ravi võimalik saada ei ole.

Aitäh

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kas kõik Teie ema hädad on veenilaienditest, saab öelda vaid peale läbivaatust. Üldiselt labajala haavandid ei ole veenilaienditele iseloomulikud. Säärehaavandid, mis on põhjustatud veenilaienditest paranevad üpris hästi peale operatiivset ravi. Aga ravi saamiseks tuleb siiski tulla arsti vastuvõtule.