Pimesool? 27.02.08 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Mida tohib süüa peale pimesoole operatsiooni? Ja kas mingisuguseid ravimeid peab ka manustama? Mind saadeti koju ilma ravimiteta.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Reeglina peale apendektoomiat ravimeid ei peagi tarvitama. Söömisega tuleb piirata kogust - korraga vähe - ja vältida gaase põhjustavaid sööke. Nädalasest hoidmisest peaks piisama.