Pimesoole põletik 03.07.15 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Mul valutas kõht 4 päeva järjest, esimesed kaks päeva valutasin ja siis võtsin Ibustare ja siis enam ei ole valutanud. Pimesoole peale/juurde on siiski valus vajutada ja sellel hetkel sain ka ühel jalal seista ja hüpata (siia maani saan). Sellel ajal kui valutas oli ka tugev peavalu ja vahepeal tõusis keha temperatuur 37,6 peale. Viiendal päeval on endiselt kõht lahti. Päevade valu pole olnud. Iiveldust ega oksendamis tunnet pole samuti olnud. Olen mõelnud arstile minna, aga kahe nädala pärast on tulemas reis ja kui nüüd operatsioonile minna, kas ma saaksin endiselt turismi reisile minna? Aitäh.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kui kõhuvalu on möödunud, siis operatsioonivajadus on küsitav. Selliste kõhuvalude korralpeaksite aga pöörduma arsti poole kohe - apenditsiidi diagnoosimine ja ravi on siis palju efektiivsem.