Lapsel tekib kaela peale suur muna, kui jonnib või kõva häälega karjub 13.09.16 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Kui laps on rahulik, siis kaelal midagi näha ei ole. Kui laps hakkab jonnima/kõva häälega karjuma, siis tekib suurem muna vasakule poole kaelale (pigem alla poole kaela). Kui laps maha rahuneb, siis kaob muna ära.
Olen seda täheldanud juba viimased 3-4 kuud ja ära see ei lähe, pigem tekib tihedamini. Viimastel päevadel on hääl ära. Lapsel diagnoositud ka astma ja varasemalt haige 4-5 korda aastas kopsupõletikus. Hetkel võtab Flixotidet kaks annust 2 korda päevas 5 kuud järjest. Kas see võib kuidagi seotud olla?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kirjelduse järgi ei oska asja olemust ette kujutada. Kui laps karjub, siis rindkere sisene rõhk tõuseb, mistõttu kaela veenid võivad tavalisest rohke täituda. Samuti võivad pehmed koed lihaste vahelt rinkeresisese rõhu kasvades promineeruda. Need on aga vaid oletused.
Soovitaksin pöörduda pediaatri poole teise arvamuse saamiseks. Kirurgilist probleemi ei näe.