Veenilaiendite opi järgne ravi 30.01.13 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere, paari nädala pärast on veenilaienditega opile minek. Probleemiks pindmised nahaalused veenid, protseduuri käigus on plaanis kasutada ka süste. Peale opi arst ütles, et ta elastiksidemeid ümber siduma ei hakka ning käskis endal ravisukapüksid kaasa võtta. Siit ka küsimus, tean, et ravisukapükse on erineva survega, milliseid antud olukorras valida ning kas need on ka tavalisest apteegist saadavad?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ravisukad (sukkpüksid) tuleb valida vastavalt oma keha mõõtudele (suurus) ja survele, mida soovitakse. Suuruse valikuks tuleks mõõta hommikul tõustes kõige kitsam sääre ümbermõõt pahkluu kohalt ja kõige jämedam ümbermõõt reiel. Saadud numbrite järgi saab valida suuruse. Surve tugevuse peaks Teile ütlema protseduuri tegev arst - mina pakuksin keskmist (või tugevat) survet.