Üld uuringud 02.05.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Olen 20 aastane neiu ja sooviksin enda tervisliku seisukorda põhjalikumalt uurida. Kus on see võimalik ilma perearsti saatekirjata, kuna perearst on saatekirjadega suht kitsi. Mul on esinenud neli aastat juba salapärased kõhuvalud ja äkki aitab üldine uuring vastust leida. Palun vastake minu irjale kus oleks se võimalik teostada, olen nõus isegi suure varanduse oma tervise eest maksma.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Põhimõtteliselt on see võimalik. Igal juhul peab uuringud ordineerima arst, kuna igal uuringul on oma näidustused, vastunäidustused ja osadel uuringutel ka riskid. Sellepärast ei ole kuidagi õigustatud nimekirja järgi järjest uuringute tegemine. Võite pöörduda Teile meelepärasesse raviasutusse ja sellise sooviga välja tulla. Kõige paremini võiks Teile sobida Tallinna Diagnostikakeskus.