Selg on valus 16.01.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere olen 27 aasta vanune mees. Täna ärgates oli seljas, õigemini selgroos, umbes 20 cm kaelast alla valu mis lööb v'lja teatud asenditest. Teatud asendis, kui üritan selga normaalses asendis hoida, on valu nii tugev ja äkiline, et olen sunnitud ennast kössi tõmbama. Kui olen koguaegsirge ja vertikaalse seljaga siis on tunda valu ainult siis kui keran ülakeha paremale või vasakule. Teine variant on samuti kogu aeg kössis olla. Mul on istuva asendiga töö, arvutialane töö kus suurem osa ajast istun arvuti taga. Kaks korda nädalas käin küll trennis kuid trennit ei saand see vigastus tulla sest sellst möödas praegu kaks päeva.
Kas te oskaksite öelda millest see tuli? Kas ma magasin lihtsal tvales asendis ja nagu vahel juhtub on kael kange peale seda, kuid minu puhul on siis selg nüüd? Või on see minu istuva viisiga tööst ja ma peaksin rohkem trenni tegema?
Kas see läheb ise mööda või tuleks kiirkorras arsti juurde tulla?
Teid ette tänades.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Minule jääb mulje, et Teie häda kuulub rohkem närviarsti valdkonda. Ei saa välistada, et seljavalu on seotud Teie sundasendiga töö juures. Valuga trenni minna ei soovita. Igal juhul on kasulik sooja aplikatsioon. Kui paari-kolme päevaga Teie olukord ei parane, siis soovitaksin minna arsti juurde. Alustada võiksite perearstist.