veenilaiendid 30.03.15 / Veresoontekirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on juba aastaid vasaku jala sääre peal veenilaiendid. Vaevusi tekitavad need harva, vahel on olnud kerge pakitsustunne. Nüüd hakkas jalg äkki selle koha pealt valutama.Lähemal vaatlemisel oli ühe koha peal väga valus kõva tükk ja ümber selle koha oli punetus. Kuna ma kasutan Yarinat juba aastaid, kas siis võib tegu olla trombiga ja mida ma peaks ette võtma? Vasak jalg kipub mul" ära surema",või muutub tuimaks. Jooksmisel tekkib mul alati sellega probleeme, et vasak jalg läheb alt tuimaks nagu pitsitaks mingi asi mul veresooned kinni.

Arst vastas:

Veronika Palmiste-Kallion

dr Veronika Palmiste-Kallion

Kardiovaskulaarkirurg

Tere!

Kindlasti vajaksite selliste kaebuste puhul täpsustavaid uuringuid.
Teil on kaks võimalust:
1. Uue muutuse tõttu (värske tükk veenilaiendi kohal) peaksite pöörduma enda lähedal olevasse EMOsse - see peaks toimuma nüüd siis kohe varsti.
2. Varasema kaebuse ja täpsustavate küsimuste tõttu võiksite perearsti abil pöörduda Tromboosikabinetti sisearsti konsultatsioonile. Ka seal on peale nõustamine ilmselt plaanis täpsustavad uuringud, kuid ooteaeg võrreldes EMOga on oluliselt pikem.

Alustage kompressioonsukkade kandmist, saate need apteegist tugevuse järgi.

Loodetavasti saate ruttu terveks!

Veronika Palmiste