Gripiviirus 28.03.23 / Vaktsineerimine

Külastaja küsib:

Tere,
Peres jäid eelmine nädal kõik grippi.Mina paar päeva hiljem.Esimesed 2.5 päeva oli siht kõrge palavik ,võtsin seda alla kui oli 38,6
Oli ka selle ajal lihasvalud,.
Täna on haige olemise 6 päev ja palavikku pole olnud 3 päeva aga enesetunne on endiselt äärmiselt halb.Küha on vähe .
Viimasel paaril päeval on ekstreemne nõrkus ja j'semete nõrkus-värisemine.See on kahjuks ka pikali asendis.Lisaks on üldine ärgistav enesetunne mis tekitab ärevust.
Kas v'ha halb enesetunne möödub varsti ja miks enesetunne pole viimastel päevadel paranenud kuigi joon palju jne
Proovisin paracetamooli eile aga see enesetunnet ei parandanud,süvendas pearinglust.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Gripp on rske haigus, mis tavaliselt piinab nädal, seejärel võivad esineda jääknähud. Saan soovitada perearsti külastust, vjadusel täpsustavaid uuringuid ja vastavat ravi.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi