Seedetrakti infektsioon 07.12.18 / Vaktsineerimine

Külastaja küsib:

Tere. Minu küsimus oleks laps on ühepäeva oksendanud ,kõht lahti, temp 38,7. Sai palaviku rohtu ja palavik alaneb. Pöördusime emosse võeti CRV 50 ja palavik 37.1 ja rooja proov. Diagnoos tuleb 2 päeva pärast. Palaviku alandajat sai 4h tagasi pamoll siirup.. Laps sai natrii chlorid,cerucali,no-spa ja kirjutati antibiootikum sumamed forte 200mg/5ml . Laps saaks esmakordselt antibiootikumi oma elus ,kas see on hetkel vajalik ilma diagnoosi teadmata? Arst ei rääkinud kõrvalmõjudest,aga infolehes neid palju. Kas tohib nii anda antibiootikumi ennem ,kui diagnoos määratud? Lugupidamisega

Arst vastas:

Eda Tamm

dr Eda Tamm

Infektsioonhaiguste arst

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Tõenäoliselt jäi arstil, kes teie lapse raviga tegeles arvamus, et tegemist on bakteriaalse sooleinfektsiooniga.
Roojast võetud külvi vastus võtab aega vähemalt 48 tundi. Kuna lapsel oli palavik ja mõõdukas põletikunäitajate tõus veres, siis oli õige alustada lapsel antibakteriaalset ravi . Sumamed on küllaltki sageli kasutatav ravim, mis tavapraktikas annab vähe kõrvalnähte. Infolehel pannakse kõik võimalikud kõrvalnähud vaatamata sellele, et neid esineb harva, ikkagi kirja.