Patsiendiportaalis saab nüüd tutvuda oma raviarvetega

Patsiendiportaalis saab nüüd tutvuda oma raviarvetega Ain Aaviksoo

Aprilli algusest on kõikidel ravikindlustatud inimestel võimalik patsiendiportaalis www.digilugu.ee vaadata endaga seotud raviarveid. 

Sotsiaalministeeriumi e-teenuste arengu ja innovatsiooni asekantsler Ain Aaviksoo sõnul tähendab digiloo esimese etapiga kaasnev võimalus seda, et inimesed saavad vaadata, kui palju haigekassa nende ravimise eest maksab.

„Selline võimalus muudab tervishoiusüsteemi rahakasutuse läbipaistvamaks ja suurendab patsientide teadlikkust tekkivatest kuludest,“ ütles Aaviksoo.

Teenus seisneb selles, et patsiendil on võimalik näha oma raviarvete kohta infot üksikute dokumentidena, mis sisaldavad patsiendi ja arve esitaja infot, diagnoosi ning raviarve summat. Ravimaksumuse hind kujuneb haigekassa kehtiva tervishoiuteenuste loetelu kinnitatud hindade alusel ja andmeid kuvatakse kuni kolme viimase aasta kohta.

E-tervise Sihtasutuse teenuste ja projektide halduse juht Heli Laarmann selgitas, et patsiendiportaali sisenedes saab välja võtta endale huvipakkuva perioodi raviarvete maksumuse.

„Neid arveid, mis on kuvatud riiklikus patsiendiportaalis ei pea kunagi tasuma patsient ise,“ täpsustas Laarmann.

 Eelmisel aastal rahastas haigekassa tervishoiuteenuseid 712 miljoni euro eest. Kõige suurema osa moodustas tervishoiuteenuste rahastamises eriarstiabi, mida haigekassa ostis eelmisel aastal 561 miljoni euro eest. Patsiendiportaalis näevad kindustatud inimesed eriarstiabi, perearstiabi ja õendusabi raviarveid. Lisaks eeltoodule tasub haigekassa laste hambaravi eest, hüvitab ravimeid, meditsiiniseadmeid ning maksab erinevaid hüvitisi.

Tegemist on e-tervise strateegilise arenguplaani ühe osaga, mis näeb ette inimeste senisest aktiivsemat rolli oma tervise juhtimisel ja raviotsustes osalemisel, millele aitab kaasa ka inimeste parem mõistmine raviraha liikumisest. 

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

3 kommentaari

Martin
18.04.16 10:01
Patsient ei tee raviarvetega tõesti midagi, väike hirmutamine, kui kallis sa riigile oled. No mis mina sinna teha saan, et kallis olen, tahan ju ennast paremini tunda, terveks vanemaid inimesi ei ravita niikuinii.
Igatsen nõuka aega tagasi, igal ajal teenindas arst sind, nüüd on ainult õde, arsti ei näegi ja praegu olen ma järjekorra patsient, hoian pöialt, et minust ei saaks järjekorra ohver. Vot nii!
-35
   
+46
Mariina
11.04.16 15:43
Olen täiesti nõus eelmise kommenteerijaga. Olen 69 aastane ja mälu pole enam see, mis varem. Helistades kas või perearstinumbrile, ei oska nigu kõike ära rääkida või teha selgeks, mis haigused mind kimbutavad. Eks siis hakatuseks loen ette, tablad mida ma tarvitan ja see võtab ju aega.
-41
   
+37
Andreas
11.04.16 08:45
Ja mis ma selle tarkusega teen, kulud on kohutavad; ei julge enam arsti juurde minna!
Nende värskendamine võtab kah aega või kui tihti arveid näidatakse. Vanasti oli võimalik näha oma analüüse ja muid uuringuid, aga nüüd ma ei leia. Leian, et see oleks tükkmaad vajalikum, juhul kui lähen teise linna tohtri juurde. Kõige esimene i- patsient oli parim!
-43
   
+48

Lisa kommentaar

Saada