Kas marjade söömine võiks aidata erektsioonihäirete vastu?

Kas marjade söömine võiks aidata erektsioonihäirete vastu?

Uue uuringu kohaselt on marju ja tsitrusvilju söövatel meestel väiksem erektsiooni saavutamise ja säilitamisega seotud probleemide risk.

Nimetatud toiduainete ühine joon on see, et nad sisaldavad väga palju flavonoide – aineid, mida leidub peaaegu kõigis puu- ja köögiviljades. See mitmekesine keemiliste ühendite rühm on suuresti vastutav meie puu- ja köögiviljade pilkupüüdva värvi eest.

East Anglia ülikooli (UEA) viimases uuringus Ühendkuningriigi ja Harvardi ülikoolis vaadeldi, kas flavonoide sisaldavad toidud võiksid aidata ennetada erektsiooniprobleeme. Uuringutes keskenduti kuuele peamiselt söödavale flavonoidiliigile ja leiti, et kasulikud on neist eelkõige kolm – antotsüaniinid, flavanoonid ja flavoonid.

„Probleem seisneb ebapiisavas verevarustuses ja häiritud verevoolus,” ütles uuringu juht professor Aedín Cassidy UEA-st. „Flavonoidide juures on tõeliselt huvitav see, et nii kliiniliste uuringute kui ka laboratooriumi andmed viitavad sellele, et flavonoidid võivad vererõhku ja verevarustust parandada ning meie artereid paindlikumaks muuta.” Uurijad analüüsisid 25 096 töötava mehe andmeid, kes osalesid 2000. aastal USA terviseuuringus. Uuringu alguses paluti osalejatel hinnata, kas neil tekib seksuaalvahekorraks piisavalt tugev erektsioon. Hinnang paluti uuesti anda 2004. ja 2008. aastal. Meestel paluti hinnata ka oma eelnevate aastate erektsioonivõimet kuni aastani 1986.

Samuti dokumenteeriti iga nelja aasta järel meeste toitumismuster.

Kümne aasta jooksul ütles 35,6 protsenti meestest, et neil tekkisid esimest korda erektsiooniprobleemid. Uurijad leidsid aga, et neil, kelle toit sisaldas palju antotsüaniine, flavanoone ja flavoone, oli häirete tekkimise tõenäosus väiksem.

„Efektiivsuselt teisel kohal olid tsitruse flavanoonid,” sõnas Cassidy. Flavonoide leidub maasikates, mustikates, mustades sõstardes, viinamarjades, punases veinis, õuntes, pirnides, kirssides ja tsitrusviljades.

Allikad: Cassidy, A. American Journal of Clinical Nutrition, jaanuar 2016. Professor Aedín Cassidy, PhD, toitumise osakond, Norwichi meditsiinikool, East Anglia ülikool.

Claire Pettitt, Briti Dietoloogide Ühing (British Dietetic Association). Pressiteade, East Anglia ülikool.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

1 kommentaari

Aseksuaal
02.02.16 14:42
No kui flavonoidid nii hästi veresoonkonnale mõjuvad, siis tulekski ju seda toimet kiita ning põhjalikumalt kirjeldada. Ning siin ei ole kirjeldatud mingit spetsiifilist toimet peenisele. Seega oleks mõistlik - ikka kui teaduslik põhjendus on hästi dokumenteeritud - alustada rasketest veresoonkonna haigustest nagu perifeersete arterite haigus, infarkt ja insult, mitte keskenduda seksile. Erektsioonihäire pole kedagi tapnud. Artikkel tundub kommertslik.
-48
   
+43

Lisa kommentaar

Saada