Aasta esimene nädal tõi kaasa gripiviiruste leviku

Aasta esimene nädal tõi kaasa gripiviiruste leviku

Hospitaliseerimist vajavate inimeste arvu suurenemine viimasel nädalal ja laboratoorselt kinnitatud gripiviiruste kasv näitab, et gripiviiruste levik on alanud.

Aasta esimesel nädalal pöördus ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu arstide poole 3210 inimest, neist laste osakaal jäi suhteliselt tagasihoidlikuks, ulatudes 42 protsendini kõikidest registreeritud haigusjuhtudest.

Arstide poole pöördunute üldarv püsib suhteliselt madalal tasemel ning haigestumuse intensiivsus ei ületa hooajale iseloomulikke näitajaid. Laste väiksema osakaalu  põhjuseks haigestunute hulgas võib pidada pühasid ja koolivaheaega.

Gripitaolisi haigestumisi registreeriti möödunud nädalal 78 korral. Laboratoorselt kinnitati nädala jooksul 9 A  ja 3 B gripiviirust. Neist alatüpeeriti 3 A gripiviirust, kõik  olid A gripiviiruse alatüübid A(H1N1)pdm09, alatüüperitud üks B-gripiviirus oli B alatüüp Victoria.

Ringlevate viiruste etioloogilise struktuuri arvestuse alusel võib öelda, et positiivse kinnituse saanud proovidest moodustasid gripiviirused 23,5 %. Ligi 72 protsendil juhtudest oli haigestumine seotud muude respiratoorseid viirusnakkusi põhjustavate viirustega.

Haiglatest on saabunud informatsioon esimestest laboratoorselt kinnitatud gripijuhtudest. Kokku on hospitaliseeritud novembrist alates 10 inimest, neist viis viimasel nädalal. Hospitaliseerimist vajavate inimeste arvu suurenemine viimasel nädalal ja laboratoorselt kinnitatud gripiviiruste kasv näitab, et gripiviiruste levik on alanud. Olukorda tervikuna võib hinnata intensiivsuse alusel veel madalaks ja leviku osas piiratuks.

Kokku on hooaja algusest laboratoorselt kinnitatud grippi 29 korral, neist 17 korral on olnud tegu A- ja 12 korral B-gripi juhuga.

Haigestumine Euroopa regioonis

Euroopa gripiseirevõrgustiku andmetel hinnati grippi haigestumuse intensiivsus keskmiseks Hollandis, Kreekas, Iirimaal, Maltas ja Põhja-Iirimaal, ülejäänud Euroopa regiooni riikides oli haigestumuse intensiivsus madal.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada