Gripihooaeg on alanud!

Gripihooaeg on alanud!

Oktoobris algas gripi ja teiste ülemiste hingamisteede viirusnakkuste registreerimise ametlik hooaeg. Esimestel nädalatel ei ole ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse haigestumise intensiivsus ületanud hooaja algusele iseloomulikke näitajaid.

Ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse haigestumine on tõusu teel, kuid intensiivsus on praegu hinnatud madalaks. Arstide poolt registreeritakse vaid üksikuid gripitaoliste haigusnähtudega haigusjuhte, ühtegi gripijuhtu laboratoorselt veel kinnitatud ei ole.

Gripiviiruse levikut ei ole täheldatud praeguseks üheski Euroopa Liidu liikmesriigis, kuid WHO ja ECDC eksperdid on arvamusel, et alanud hooaja gripi raskusaste ja suremus ei erine varasematest.

Uue sügis-talvise gripihooaja raskusaste ja epidemioloogilise ohtlikkuse tase sõltuvad otseselt ringlevatest gripiviiruse tüvedest ning elanikkonna läbipõdemis- ja vaktsineerimisjärgsest immuunsusest.  

Hetkel on õige aeg vaktsineerimiseks, soovitab Terviseamet. Vaktsineerimine on vastunäidustatud ainult munavalgu või mõne muu vaktsiini koostisosa ülitundlikkuse korral ja ägeda palavikulise haiguse ajal. Gripivaktsiin hakkab tervetel inimestel mõjuma 10–14 päeva pärast süstimist ja selle mõju kestab kuni aasta. 

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada