Raseduse kestus võib erineda kuni viis nädalat

Raseduse kestus võib erineda kuni viis nädalat

Värske uuringu tulemused näitavad, et raseduse kestus võib ootuspäraselt erineda kuni viis nädalat.

125 naist hõlmanud uuring on esimene, mille käigus mõõdeti raseduse kestust täpse viljastumisaja järgi, kirjutas BBC. 

Selle tulemustest selgub, et raseduse kestust mõjutavad sellised tegurid nagu ema vanus ja sünnikaal ning aeg, mis kulub embrüo kinnitumiseks emakaseinale.

Ajakirjas Human Reproduction arvamust avaldanud asjatundja sõnul seavad selle uuringu tulemused kahtluse alla selle, kas sünnituse tähtaja teatamisest tulevastele emadele on üldse mingit kasu.

Sünnituse tähtaja määramiseks loendatakse viimase menstruatsiooni algusest 280 päeva edasi. Täpsemini saab seda kindlaks määrata ultraheliuuringuga.

Siiski sünnitab määratud tähtajal vaid 4% naistest ja kõigest 70%-l juhtudest ei ületa tegelik sünnitusaeg tähtaega mitte rohkem kui 10 päeva.

USA riikliku keskkonnatervise instituudi uurimismeeskond mõõtis iga päev uriiniproovis hormoonide sisaldust naistel, kes püüdsid loomulikul moel rasedaks jääda. Nii püüti kindlaks teha, millal täpselt leiab aset ovulatsioon ja viljastatud munarakk kinnitub emakaseinale.

Tulemustest nähtus, et keskmiselt kulus ovulatsioonist lapse sünnini 268 päeva ehk natuke üle 38 nädala.

Pärast kuue enneaegse sünni väljaarvamist selgus, et raseduse kestus võib ootuspäraselt erineda tervelt 37 päeva.

Rasedus kestab suurema tõenäosusega kauem vanematel naistel ja veel tehti kindlaks, et raseduse kestus on seotud ka ema sünnikaaluga.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada